
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Interface | I²C, Serial |
| Output Current | 0 A |
| Output Voltage | 2.5 V, 3.3 V |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 14 V |
| Number of Cells | 1 |
| Function | Battery Monitor |
| Battery Type | Multi-Chemistry |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$47.13792
Ext.Price$47.13792
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $47.13792 | $47.13792 |
| 10 | $45.98373 | $459.83730 |
| 25 | $44.85840 | $1121.46000 |
